ULUHAN ARAL:

FRANSIZCA ÖĞRENİYORUM

1993 Nisan ayının 28’inde İzmir Güzelbahçe’de doğdum. Eğitimimi İzmir Gaziemir Anadolu lisesinde tamamlamadan Fransa’ya eğitimimi sürdürmeye geldim. Victor Louis Fen lisesinin Bilim bölümünün başarıyla tamamladıktan sonra Bordeaux Segalen 2 Faculté de Médecin’de Tıp fakültesi öğrenimine başladım.

2013 Yılında evlendim ve şu anda 2 tane oğlum var. Tıp fakültesi öğrenimimin yanında 2017 yılından beri E-ticaret girişimcisiyim. Çinde ürün ürettirip Amazon platformu üzerinden Amerika’da satıyorum. Benim gibi bu işi yapmak isteyenlere 3 yıldır mentorlük yapıyorum.

2018 yılından beri Bordeaux ve çevresinde oturan ve Türkçe konuşanlara özel Fransızca eğitimi veriyorum. Bu eğitimlerin çok beğenilmesinden dolayı öncelikle Fransa’da yaşayan Türkler olmak üzere insanlara Bilgisayar/tablet veya telefonları aracılığıyla Fransızca öğretebilmek için Online Fransızca Kursu girişimine başladım.

1 yıl süren çalışmanın sonunda bu online eğitimi hazırladım. Hedef kitlem olan Fransa’da yaşayan Türklerin çok daha ötesine giderek, dünyanın her yerinde oturan ve Türkçe konuşabilen herkes eğitimimize katılmaya başladı.

 

uluhan aral hakkımda fotoğraf

Şu anda sayıları binleri aşan öğrencimiz dünyanın dört bir yanından eğitimimize katılarak Fransızca öğreniyorlar. Bu başarımda her zaman yanımda olan eşim Ebru’ya destekleri için çok teşekkür ediyorum.